Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Skóra. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Skóra. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 11 września 2014

Nagietek.


W tym roku zakupiłam kilka sadzonek i ususzyłam dwa słoiczki kwiatów. Jeszcze nic z nimi nie zrobiłam, ale gdy znajdę czas, pewnie coś wymyślę. Poniżej kilka przepisów.

Link do strony:

katowice.naszemiasto.pl/artykul/kojaca-moc-nagietka,165611,art,t,id,tm.html?sesja_gratka=f4afe558de6d00bd413807d3701ac921






środa, 28 maja 2014

Nadmierne pocenie się i śmierdzący problem.


Znajomy ( ten od spaceru w lesie ) przysłał mi kolejną kartkę z kalendarza. Dzięki :) Pozdrawiam i w niedzielę idziemy zwiedzać inne kąty :)



czwartek, 10 kwietnia 2014

Prawie idealny krem nawilżający


Używam go od początku marca. Natrafiłam na niego przypadkiem.  W marcu przygrzało słońce, na twarzy miałam Tołpę, który w ciepłe dni nie zdał egzaminu. Wolałabym sobie przykleić po połówce pomidora do policzków, żeby poczuć ulgę.

Przypomniałam sobie o sklepie zielarskim przy Franciszkanach. Wzięłam sobie ich katalog i wybrałam krem z aloesem. Na miejscu postawiono przede mną jeszcze dwa kremy, w tym ten:


Patrzę brzoza, w tym brak konserwantów, biorę. 28.00 zł.

niedziela, 30 marca 2014

Rumianek





 Olej rumiankowy na zaparcia

Pół szklanki świeżej lub suszonej rośliny zalewamy 200 ml gorącego oleju słonecznikowego lub sojowego ( gorący oznacza jakieś 60 stopni ).

Po dwóch tygodniach na słonecznym miejscu, odcedzamy.

1 łyżka oleju 3 lub 4 razy dziennie przy wyczerpaniu nerwowym, zaparciach, stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zaburzeniach trawienia

Źródło: Przepis na zdrowie, nr 5/2013 maj



wtorek, 4 marca 2014

Tołpa Dermo Face futuris 30 +



Krem dostałam na święta. Gdyby nie siostra, nie zainteresowałabym się nim. Sis, dzięks !! :)

- Jest lekko matująco - kryjący, idealny na niewielkie niedoskonałości typu lekkie zaczerwienienia, małe krostki ..  Nie zakryje większych wyprysków, trzeba je poprawić jeszcze korektorem.

- Sprawdzi się przy ciepłej pogodzie. Natomiast odpada przy zimnie, wietrze i deszczu.

- Należy nałożyć grubą warstwę przy cerze suchej, żeby nawilżyć jak trzeba, ale i tak w ciągu dnia sucha skóra krem wsysa tak, że potrzebna jest kolejna warstwa

- Zapach za intensywny, wolałabym krem bezzapachowy. Jest przyjemny, ale potrafi przytłoczyć myśli :)

-  Dziewczyny piszą, że zapycha.  W moim przypadku nie mogę się zgodzić. Jeszcze nie miałam żadnego syfa z tego powodu, jeśli już to moja skóra jest bardziej skłonna coś wyprodukować przy tłustych kremach, a ten jest dosyć lekki, szybko się wchłania i jeśli się przejedzie palcem po skórze, zostawia matową warstwę. Konsystencja podkładu, coś takiego.



- Ma likwidować zmarszczki mimiczne -  nie wierzę, że jakikolwiek specyfik potrafi się z nimi rozprawić.

- Czy rozświetla twarz ? Nie przypatrzyłam się. Być może sprawia, że nie mam szarej cery, ale na takie detale nie zwracam uwagi.

- Jestem ciekawa, czy potrafi sobie poradzić z moimi przesuszonymi i nieraz podrażnionymi policzkami. Czas pokaże. Do zużycia mam jeszcze całą tubkę.


Wizaż.pl

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52799


Musiałabym jednak wypróbować kosmetyk dla mojego typu cery

http://tolpa.pl/matujacy-krem-nawilzajacy,p244

wtorek, 8 października 2013

Ból domowym sposobem z przymrużeniem oka, a może nie.


Przeziębiłam się, chyba w domu, kiedy w sobotę sobie paradowałam w koszulce na ramiączkach. Wykwitł mi katar, na który teraz pod ręką nic nie mam, ale jutro udam się do apteki. I tak siedzę, szukam w necie maści na przeziębienie i trafiam na


Z ciekawości sprawdzam do czego używają jej poza Polską :) Na bolesne, podskórne wypryski !!!! No, cóż ja myję swoje wypryski szarym mydłem, potem smaruję maścią cynkową. Szare mydło bardzo pomaga w wysuszaniu takich syfów. Ale w końcu można upiec pieczenie na jednym ogniu - pozbyć się wyprysków i kurować się z przeziębienia:)

Inne sposoby na różnego rodzaju bóle:

- taki węgiel, nie tylko pomaga na problemy z zatruciem pokarmowym ale też w kacu

- na użądlenia komarów i nie tylko ich - cebula, sprawdzone

- na zespół niespokojnych nóg pomoże mydło ( w opakowaniu lub bez ) podłożone pod nogę, między nogami, obok nóg na łóżku, w trakcie zasypiania

Jeśli mydło nie pomoże można wypróbować:

1/3 szklanki wody i pół łyżki proszku do pieczenia.  Papkę wcieramy w nogi i kolana, robimy tak z dwa razy. A najlepiej nie jedzmy cukru po 17.00. Cukier oznacza nadpobudliwość.

- ból głowy - możemy poogryzać ołówek

- gdy boli ząb, żujemy ząbek czosnku

- artretyzm - 2 szklanki płatków owsianych z pełnoziarnistego owsa zalewamy 1 szklanką wody i podgrzewamy ( może być mikrofala ) przez 1 min. Potem nakladamy na obolałe miejsca.

- ból ucha - owijamy pół cebuli gazą i przykładamy do ucha

- kolczyki 'świerzbią' dziurki ? posmaruj je wazeliną

- żeby łatwo wydobyć drzazgę, nakładamy miksturę z wody i proszku do pieczenia, czekamy kilka minut i wtedy zabieramy się za jej usunięcie

-  dotknęliśmy czegoś gorącego ? najczęściej w kuchni, oczywiście....... stosujemy na takie małe oparzenia musztardę, a potem, żeby uniknąć blizn, aplikujemy miód


Try a half teaspoon of baking soda in a quarter glass of water... Dissolved of course. Now put a teaspoon in your hand and rub on knees and legs. Apply twice.If restlessness still persists, get all sugar out of your system. Especially no sugar after five pm. Sugar in anything if you are borderline could present as restless leg or other extremities pain."
- See more at: http://www.earthclinic.com/CURES/rls-restless-leg-syndrome.html#sthash.5VjD27lG.dpuf
Try a half teaspoon of baking soda in a quarter glass of water... Dissolved of course. Now put a teaspoon in your hand and rub on knees and legs. Apply twice.If restlessness still persists, get all sugar out of your system. Especially no sugar after five pm. Sugar in anything if you are borderline could present as restless leg or other extremities pain."
- See more at: http://www.earthclinic.com/CURES/rls-restless-leg-syndrome.html#sthash.5VjD27lG.dpuf
Try a half teaspoon of baking soda in a quarter glass of water... Dissolved of course. Now put a teaspoon in your hand and rub on knees and legs. Apply twice.If restlessness still persists, get all sugar out of your system. Especially no sugar after five pm. Sugar in anything if you are borderline could present as restless leg or other extremities pain."
- See more at: http://www.earthclinic.com/CURES/rls-restless-leg-syndrome.html#sthash.5VjD27lG.dpuf

środa, 28 sierpnia 2013

Szare mydło marsylskie - 3 kosmetyki w jednym


Będąc jeszcze w temacie podróży i wyjazdów, co chwilę coś mi się przypomina.

Mam jeszcze swoje lawendowe mydło marsylskie, które używam pod prysznic. Moja mieszana skóra go nie lubi za bardzo, a do intymnej go jeszcze nie stosowałam. Ale polecam ogólnie do skóry, która pozostaje potem 'naoliwkowana' i gładka. :)


wtorek, 20 sierpnia 2013

Testujemy Uzarin


Mam tendencję do sińców, zwłaszcza na nogach. Mimo zbliżającej się 40stki nadal zachowuję się jak dziecko i obijam się, gdzie tylko mogę.

Ten granat, zauważyłam parę dni temu. On nie jest najgorszy, miewam niekiedy czarne jak noc, na 1/3 łydki, najlepsze są wtedy, gdy upadam na kolana, czyli w przedpokoju stoi krzesło, ja idę w nocy do łazienki i łup - krzesło na ziemi a ja na kolanach. Teraz mogę się śmiać, ale potem wiem, że kolana mi się z wiekiem odwdzięczą.

Pierwszy siniak do testów. Jeśli pokaże się ładniejszy okaz też dam do galerii i zobaczymy ile będzie schodził po smarowaniu. Ma przyjemny cytruskowo - kwiatowy zapach. Smarowanie poranno - wieczorne.



3 dni później siniak wygląda tak: zapisane w Raw i pop art, żęby było widać kolory.


Postęp jest, zaczyna na obrzeżach zielenieć. 


Tydzień później



To jak szybko się  siniak goi, zależy od jego wielkości, jak głęboko została uszkodzona tkanka i ile lat ma właściciel siniaka. Już dawno skończyłam 30stkę i zauważyłam, że pewne rzeczy dlugo mi znikają, nie tylko siniaki, ale też pryszcze na twarzy. 

ile czasu znika siniak u nastolatka, dwudziestolatka a czterdziestolatka ? 

Czy wierzę w tego rodzaju maści? Kwestia sugestii pewnie, Musiałabym policzyć ile dni goi mi się podobny siniak bez smarowania. 


10 ty dzień smarowania


wtorek, 13 sierpnia 2013

11 dni objazdówki - kosmetyki



1. WC - pierwsza myśl po zajęciu miejsca w autokarze: kiedy i gdzie będziemy odpowiadać na zew naszej matce Naturze. Trochę żałosne, bo zamiast cieszyć się na wreszcie wyczekiwaną przygodę, my myślmy rurami. Jesteśmy obleśni :D Albo raczej upośledzeni przez naturę. Masakra :)


Kupiłam pięć, użyłam jedną, pod koniec podróży, w jednej niemieckiej toalecie, kiedy można było zapomnieć o pośpiechu i pomedytować. Sprawdza się, kiedy nam się nie spieszy, inaczej, nie ma sensu brać ze sobą, a już zwłaszcza kiedy zatrzymujemy się w 'głuszy' i trafiamy na dziurę w ziemi, wtedy liczymy na moc naszych nóg i pozycję Małysza.

sobota, 22 czerwca 2013

Nowa wersja peelingu cukrowego do ciała Perfekty


Kiedy zobaczyłam w sklepie nowe, zielone opakowanie pomyślałam od razu - bubel, bo z doświadczenia wiem, że co nowe, jest gorsze. I nie pomyliłam się.



Już w dotyku, kiedy biorę obie paczki, widać różnicę - stara jest grubsza.

Kiedy nałożyłam na nogi zielone opakowanie, brakowało mi CUKRU

Poza tym nie pamiętam, żeby brązowa wersja zostawiała tyle kleju na nogach.

Tym razem moje włosy miałam krótkie, czyli od 2 do 3 milimetrów. Niestety zielona wersja nie dała im radę za pierwszym razem, powtarzanie nic nie pomogło.

 Po brązowej wersji, za pierwszym pociągnięciem, miałam zawsze duży, biały, bezwłosy placek na łydce.

Całe łydki praktycznie do poprawy zwykłą maszynką do golenia. Wyrzucone pieniadze. To jest tak ZAWSZE, NA PÓŁKACH LEŻY DOBRY, SZYBKO SCHODZACY TOWAR, NAPRAWDĘ DOBREJ JAKOŚCI !!!! Nie, firma musi przecież wycofać STARY, DOBRY, TOWAR, i zastąpić wersją, która stanowi SATYRĘ na swojego poprzednika. Czyżby chodziło o kryzys??? Tniemy koszty ???



Z Perfektą daję sobie spokój. Rozczarowała mnie. Zostaje jedynie do wypróbowania usunięcie chaszczy na jesieni, kiedy przestaje je golić z powodu rajstop i spodni. Ciekawe, czy da sobie z nimi radę lepiej niż z krótkimi włosami.

Jeszcze z ciekawości poszukam w necie sklepów - może niektóre bedą miały stare zapasy i chętnie je zamówię.

Na szczęście zostało parę plastrów brązowego opakowania i chętnie je zużyje.


wtorek, 11 czerwca 2013

Na swędzące bąble po ukąszeniach


Z fb na wakacje uciekam, ale nie uciekam z bloga. Wrócę na swój profil jak sobie odpocznę od nadmiaru wiadomości, ale nadal będzie to profil nietypowy. :) Jak coś mi nie pasuje, to się wywnętrzniam - taki ze mnie typ. Kontrowersyjne linki dla niektórych skasowałam, chociaż wg. mnie powinny zostać. To kwestia wyboru, czy ktoś chce czytać pewne rzeczy, czy też nie. Takie było moje założenie, czego nie ma na blogu, a mnie interesuje, daje na fb. I nie zawsze musi się zgadzać z tematem bloga.



Mamę wczoraj przywiało z działki, oczywiście pogryziona zaraz poleciała do kuchni i ukroiła połówkę cebuli. Tak jej radziła znajoma a mama z rezultatów była sama zadowolona. Poszperałam na forach i oto środki, które stosują inne osoby, jak twierdzą z powodzeniem:

- cebula
- sok z cytryny
- fenistil
 - maść nagietkowa
-  ocet
- wapno
- spirytus salicylowy
- woda utleniona
- zwykły ziemniak
- ślina
- pasta do zębów
- kostka lodu
- z apteki też COMAROL
- goździki
- olejek eukaliptusowy
- masło

W opiniach przeważa cebula , nowością dla mnie jest masło. Sama stosowałam ocet i spirytus no i śliniłam. A ostatnio nie smaruję bąbli niczym. Staram się odwrócić swoją uwagę od swędzenia, skupiając się na czymś innym i to działa, tylko trzeba dobrej woli z własnej strony :)

Wanilia - to też częsty wątek jeśli chodzi  o odstraszanie komarów.





wtorek, 4 czerwca 2013

Ciąża i ciało


Ten post jest nietypowy, bo zawiera komentarze fejsbukowiczów na ww temat.

Ewa z Gdańska, która jest w ósmych miesiącu ( pozdrawiam i gratuluję :) pod pewnym zdjęciem na profilu Babcine Sposoby, wyraziła swoje rozterki związane ze swoim wyglądem, cialem i wagą.

Poprosiłam fejsbukowe zaglądaczki ( odezwał się też mężczyzna :) o podzielenie się doświadczeniami w dbaniu o skórę na brzuchu, zrzucaniu wagi w trakcie i po urodzeniu dziecka.

Z góry wszystkim udzielającym się dziękuję :) Bo takie rady, sprawdzone na własnej skórze są bardziej cenne niż te, o których możemy wyczytać na sucho w książkach i gazetach.

Jeśli jeszcze ktoś chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami - fb, komentarze do tego posta - chętnie widziane. :)


Monika z Bielska

- hmm...no karmienie piersią pomaga jak trzeba trzymać dietę bo np. dziecko ma alergię to wtedy dwa razy szybciej leci się z wagi a na cellulit i rozstępy najlepszy chyba dobry krem ale nie wiem bo nie każda laska ma po ciąży te rzeczy no i jak trzeba zostać po porodzie np. dłużej w Szpitalu to można zrzucić połowę tego co się przytyło w trakcie ciąży ( jedzenie lekkie i małe porcje) 

 - ćwiczenia?? jak jest dziecko to nie są potrzebne ćwiczenia!!! cały dzień na nogach ( zajmowanie się dzieckiem, sprzątanie, gotowanie itd...) wieczorem padasz na pysk a w nocy zaś trzeba się podnieść do dzidzi

- dziecko jest jak prywatny trener fitness

- oliwką smarowałam brzuch już w ciąży i wygląda teraz super nawet pasa nie potrzebowałam 

pani Wiesława  

- Na cellulit zawsze najlepszy masaż szorstką gąbką przy kąpieli (na diabła kremy!), poprawia też krążenie i spalanie tłuszczu głębszego. Zadbać o brzuch - także masaż małymi krągłymi ruchami po całym brzuchu. Ćwiczenia fitness pod okiem dobrego trenera. Na mnie podziałało idealnie (22 lata temu ) Wróciłam do normalnej wagi po pół roku (przytyłam w ciąży12 kg)

 Gosia z Gdańska  

 - Kto ma dostac rozstepy i tak dostanie.wszystko zalezne od kondycji skory.mi zrobily sie w ostatnim miesiacu ciazy.ale teraz prawie ich nie widac.co do chudniecia-przy karmieniu spala sie wiecej kalorii-jasne,ale ciezko jest schudnac bo cialo zaprogramowane jest na system oszczednosciowy ze wzg. Na dziecko i trudno pozbyc sie tkanki tluszczowej.ale sport+dieta i wszystko sie da.ja schudlam 15kg:))

Andrzej z Katowic 

Ja nie kobieta w ciąży ale kilka rad:
Na brzuch - smarowanie oliwką.
Nie trzeba wcale dużo przytyć, nie je się "za dwóch", potrzeba jedynie 300-500 kalorii więcej - tak jak sportowcy budujący masę mięśniową.
Cellulit - olejki eteryczne: przede wszystkim z jałowca, można jeszcze dodać cedrowy, cytrynowy. Po ok. 1.5-2ml z każdego olejku eterycznego wlewamy do 15 ml oleju calophyllum oraz oleju arganowego lub sezamowego. Wcierać, masować. Po takim masażu tłuszcz z cellulitu pływa w krwi, więc należy go spalić - najlepiej szybkim marszem. Na cellulit ogólnie są dobre też ćwiczenia fizyczne. Jeśli ktoś chce cały artykuł z Poczty Zdrowia o cellulicie, to wyślijcie do mnie wiad. z e-mailem, a ja odeślę artykuł.
Ogólnie polecam poszukać info o ciąży na forach sportowych, np. sfd.pl



Zielony Zagonek 

- masło kakaowe na allegro świetna sprawa jeśli chodzi o rozstępy,. nie ma nic lepszegy. Można kupić drogi odpowiednik np palmersa ale po co?potrzebujesz 200g masła 2150ml oliy i sporo witaminy e, rozpuszczasz masło w kąpieli wodnej, dodajesz oliwę i ubijasz wszstko mikserem ręcznym.. w ten spsoób masz kremu na pół roku za 1/3 ceny oryginału  

 

Manufaktura kosmetyków naturalnych 

- Dobrze natłuszczać skórę a ograniczymy rozstępy, bo skóra będzie bardziej elastyczna. Polecamy olej kokosowy, którym możemy smarowac brodawki przy karmieniu dziecka Zastąpi balsam dla mamy i dziecka.

 

Ciążosfera 

- A ja na rozstępy stosuje Cepan - trochę śmierdzi cebulą, ale ten zapaszek szybko wietrzeje... A na celulitis (już prawie nic nie zostało, a jestem 5 miesięcy po porodzie)starczyła zwykła szorstka rękawica do masażu. Pod prysznicem 1-2 minuty na każde udko i tyle :)




wtorek, 28 maja 2013

piątek, 5 kwietnia 2013

Depilacja cukrowa


O cukrowej depilacji musiałam gdzieś pisać, albo w starym blogu albo niedawno, jednak nie znalazłam posta.

Dobra. Depilacja nóg u mnie przeszła kilka faz:

- maszynka do golenia na sucho ( nie potrafię się golić z pianką no i kupuję zazwyczaj męskie maszynki )

- golarka elektryczna, po której miałam wysyp ospy i powrastane włoski, które wyjmowałam szpilką

- Veet i inne kremy, które po latach już na mnie nie działały - mogłam je trzymać pół godziny a i tak włosy nie odpadały.

- i wreszcie cud miód na moje nogi:


Dlaczego nie robiony domowym sposobem? Bo połączenie cukru i ciepła nie jest do końca bezpieczne:P  Filmik znaleziony w necie:


Perfecta jest świetna bo:

- jeśli mam mało włosów, to mogę użyć jeden plaster do 4 razy, może 5

- jesli mam owłosienie typu goryl i szympans razem wzięci, to dwa razy wystarczy, żeby taki plaster wyrzucić

- odrastające włosy nie przypominają ostrej szczeciny jak przy goleniu maszynką, ale są delikatne jak puszek :)

- łapie bardzo dużo włosów, nawet tych krótkich

- trzeba przed bardzo mocno i długo masować plaster w rękach, żeby cukier rozpuścić

- najlepiej robić po kąpieli - tak zrobiłam ostatnio, efekt: prawie 3 tygodnie bezwłosych łydek

- jeśli jakieś włosy nie chcą się załapać, to poprawiamy maszynką

- u mnie najlepszy rezultat wychodzi przy dłlugich włosach, wychodowanych w ciągu zimy ( tak, jestem singlem ). Gdy zaczynają mi odrastać i pora je usunąć, po zastosowaniu plastra zostają mi czerwone kropki. Nie wiem dlaczego. Tydzień po depilacji stosuje peeling, może być do twarzy. Bielenda jest dobra.

- ból jest mniejszy niż przy użyciu golarki elektrycznej. Ja sobie plastry tnę na połowę, wtedy lepiej idzie no i boli mniej. Przy okazji trzeba skórę nieco naciągnąć. Też pomaga :)

- jeden plaster to sklejone ze sobą dwa plastry tak naprawdę. Więc większa wydajność :)

Od razu dodam -- żadna reklama. Kupiłam w Rossmannie i chciałam się podzielić :)

czwartek, 4 kwietnia 2013

Wysuszone dłonie


 Teraz popatrzyłam sobie na moje międzypalczaste błony, które są czerwone i przesuszone - efekt zimy :) Wyszperałam stary post:


W tym roku dodam - zielony krem z oliwką Ziai - uwielbiam go, bo jest tłusty i zostawia dość grubą powłoczkę na skórze. Polecam zwłaszcza do rąk. Jeśli chodzi o cerę, za bardzo zapycha u mnie pory. 


środa, 27 marca 2013

Na jęczmień złoto


W zeszłym tygodniu mama rano wstaje i mówi, że chyba ma jęczmień, bo ma czerwone oko i ją strasznie boli. Wpadła na pomysł potarcia miejsca swoją obrączką. Chociaż jako dwudziestolatka miała jęczmień i to usuwany potem, wtedy nikt jej nie powiedział, że złoto może być wyjściem z sytuacji. Ale teraz przypomniała sobie, że któraś ze znajomych jej kiedyś tak doradzała w razie czego.


Pod koniec dnia przestała się skarżyć. A na drugi dzień zelżało tak, że w trzecim dniu na szczęście wszystko zniknęło.

Niestety nie dała sobie sfotografować oka przed i po ( mama nie lubi się fotografować :) Ale z rodziną możemy poświadczyć, że zmiany na lepsze nastąpiły bardzo szybko.

Natomiast znajoma mamy, która pracuje w pobliskim zielarskim sklepiku miała straszną bombę po okiem, wyglądało to tak, jakby jej ktoś wsunął ziarno fasoli pod skórę i musiała to rozciąć u lekarza. Ale dziwi mnie, że mając do czynienia  z naturalnymi metodami leczenia nie zastosowała złota do potarcia oka, w chwili, gdy jęczmień zaczynał się tworzyć.

sobota, 29 września 2012

Kurzajki





Link



Pamiętam, że od małego mówiłyśmy na nie kaczeńce albo jaskry 

A to glistnik jaskółcze ziele




Zeznania siostry:

kladziemy go platkami na kurzajce zawijamy plastrem i po tygodniu nie ma kurzajki. leczylam dwie kurzajki na palcach, a przy okazji zniknęły mi dwie na stopach

Rosna również we wrześniu :)

\

No właśnie, nie żaden sok, wywar,sok z łodygi i inne tam,  tylko kwiatek pyłkami do kurzajki i to wystarczy. I nieco cierpliwości :)

UWAGA!!! Kwiatek zmieniamy codziennie !!!!





niedziela, 16 września 2012

Balsamy do ciała



1. NAWILŻAJĄCY

PÓŁ SZKLANKI OLEJU LNIANEGO PODGRZEJ I WMASUJ W SKÓRE.
POZOSTAW NA 30 MIN
WYTRZYJ SIĘ CIEPŁYM RĘCZNIKIEM



Link na obrazkach 

Strona główna


ekologiczne balsamy do ciała

2.AROMATYCZNY

PÓŁ KUBKA OLIWY POŁĄCZ Z 5 KROPLAMI OLEJKU LAWENDOWEGO I SANDAŁOWEGO
WMASUJ W WILGOTNĄ SKÓRĘ


czwartek, 6 września 2012

Jakie mydło


Właśnie obejrzałam Wiemy, co kupujemy i zainteresowały mnie mydła.

Bo skóra ostatnio sprawia mi problemy, zwłaszcza na twarzy. Na prawym policzku mam mocno przesuszoną skórę, czerwoną i nie umiem się tego pozbyć. Winowajca ? - pewnie wlosy. Przez tydzień byłam w Krakowie, i w dwa dni mi przeszło. Sądzę, ze to musi być woda. Jedyne, co tam robilam, to codzienny prysznic i ziaja do twarzy, słoiczek pomarańczowy. Tak samo, jak tu, na Śląsku. Klimat inny.,Hmmm.

No dobra.

WAŻNA ZASADA !!!!- MYDŁA W KOSTCE UŻYWA TYLKO JEDNA OSOBA !!!! - kostka mydlana jest używana nie tylko do mycia skóry, ale też okolic intymnych. Nieraz zdarzy się natrafić na krótkie, ciemne owłosienie oblepiające mydło, które zazwyczaj używamy do mycia rąk. A potem okazuje się, że nasz współlokator/ka przeznacza je do jeszcze innych celów. BRRRRRRRR !!!


Podstawa mydła to zasada i tłuszcz, czyli wodorotlenek sodu i olej roślinny jak oliwa z oliwek, smalec czy olej kokosowy.

Co ciekawe, niektóre koncerny kosmetyczne skupują tłuszcz wołowy i palmowy, po smażeniu frytek i mięsa. :D AAAAAAAAAA.

Unikamy zatem mocno pachnących i neonowych mydeł - mają za dużo chemii i związków drażniących skórę i powodujących alergię itp.

Ponieważ nasza skóra ma Ph kwaśne to wybierajmy mydła o kwaśnym lub obojętnym Ph. A takimi są syndety - takim syndetem jest DOVE ( kostka myjąca, która pieni się w zimnej jak i ciepłej wodzie ) albo szare. Polecane są też glicerynowe - nawilżają  i są naturalne.

Tylko szare mydła, to nie są jak kiedyś produkowano, potasowe, tylko sodowe.

Gdyby zawierały potas, to miałyby kolor lekko żółte albo lekko zielone, byłoby maziste i miękkie, a nie wyglądało jak twarda kostka.

No to pora wybrać mydła typu Aleppo, marsylskie i inne.Dziewczyny polecają z olejkiem z drzewa herbacianego, zwłaszcza do higieny intymnej, zwłaszcza dla osób podatnych na infekcje.

Tyle, że takie naturalne też są podrabiane i dlatego, trzeba patrzeć, czy mają certyfikat pochodzenia.

Mydło Aleppo powinno mieć kolor ochry z zielonkawym odcieniem i nierówną powierzchnię.

Mydło Marsylskie ma być kremowe, jeśli jest z oleju palmowego albo zielone jeśli ma w sobie oliwę z oliwek.

 I jeszcze jedno - nie nadużywamy mydeł antybakteryjnych. Inaczej pozbędziemy się z dłoni i skóry na ciele wszystkich bakterii, przez co stanie się cienka i problemy gotowe.

Mydła specjalistyczne nie pomogą nam pozbyć się problemu, np. trądzika. Ale jeśli przepisze je nam dermatologi czy inne specjalista, to pomogą n jakichś czas zmniejszyć objawy choroby skórnej.

Jeżeli chcemy być eko zastąpmy żele pod prysznic kostkami mydła.
Zmniejszymy dzięki temu ilość chemicznych zanieczyszczeń w środowisku.
Jeżeli przestawimy się na mydła Aleppo, Marsylskie czy syndety to będziemy pewni, że nie będziemy się szorować chemią, bo te akurat jej nie zawierają.Nie mają konserwantów, perfum.....Innymi słowy ich biodegradacja jest łatwiejsza i szybsza.
 

Trochę linków: ( jak wpiszecie w google mydło glicerynowe, zaraz wyskoczą sklepy specjalizujące się w tego typu mydełkach i nie tylko )












O mydłach prawie wszystko 



Polskie mydło naturalne 











wtorek, 21 sierpnia 2012

Domowy peeling - sól i oliwa


Dzisiaj siostra przyznała, że od miesiąca chce kupić peeling do ciała, ale nigdzie nie może spotkać. W końcu znalazła w SPH. A ja postanowiłam wykorzystać fakt, że od jakiegoś czasu wlewam do wanny oliwę z oliwek ale do tej pory nie skumałam, że oliwę mogę połączyć z czymś gruboziarnistym. 

Baza:


Składniki - gruboziarnista sól morska lub jej odpowiednik :) wcale to nie musi być sól.

jakieś 3 zł z groszami





Oliwa z oliwek - ponad 10 zł,










a potem możemy dodać co chcemy - kilka kropli olejku, albo startą skórkę pomarańczy lub cytryny,


może trochę miodu ? albo zamiast oliwy oliwkę dla dzieci Johnsona, akurat mam taką otwartą i wlewam niewielką ilość do wanny.

Niektórzy zastępują sól cukrem :) Ale cena soli a cukru............:P

Co dziewczyny piszą na temat peelingu cukrowego i solnego: http://www.netkobiety.pl/t420.html-
kawa jak na razie rulez.

Jeśli ktoś woli kupne - polecam to:

używam do pleców i łydek czasem do T na twarzy :) Zapach niesamowicie cytruskowy :) 



Samowystarczalny ogród miejski.

  Warzywny ogród miejski w Detroit.  1280 akrów. Żywi 2000 domostw za friko.  Jest też ogród, w którym kwitnie 200 drzew owocowych. Dostarcz...