Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Włosy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Włosy. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 30 marca 2014

Rumianek





 Olej rumiankowy na zaparcia

Pół szklanki świeżej lub suszonej rośliny zalewamy 200 ml gorącego oleju słonecznikowego lub sojowego ( gorący oznacza jakieś 60 stopni ).

Po dwóch tygodniach na słonecznym miejscu, odcedzamy.

1 łyżka oleju 3 lub 4 razy dziennie przy wyczerpaniu nerwowym, zaparciach, stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zaburzeniach trawienia

Źródło: Przepis na zdrowie, nr 5/2013 maj



środa, 12 lutego 2014

Ziołowy szampon do włosów przetłuszczających się - Ziaja.



Od pierwszego umycia kojarzy mi się ze swędzeniem, które pojawia się na drugi dzień po umyciu, zwłaszcza z tyłu głowy.Po żadnym innym szamponie skóra głowy nie swędzi mnie tak, jak przy tym.

Posta piszę zaraz po umyciu głowy innym szamponem. W niedzielę myłam głowę Ziają.

Przy cienkich, przetłuszczających się włosach, którę urosły mi teraz z dwa, trzy cm poza brodę ( na ogół noszę lekkiego boba do brody ) stwierdzam, że:

- szampon jest wydajny, do tej pory zużyłam pół butelki, czyli jakieś 250 ml.

- jest wodnisty, ale zawsze można odlać trochę do innej butelki, zmieszać z wodą i starczy na dłużej.

- jest nie pieniący się, ale mnie to nie przeszkadza, ważne by był przyjazny dla skóry głowy i włosów

- włosy są sianowate i matowe - fakt, więc tutaj przyda się odżywka albo pianka i termoloki, żeby nadać im kształt

- myjąc włosy w niedzielę, musiałabym umyć je we wtorek wieczorem lub w środę rano.

- na trzeci dzień widać, że włosy sa przetłuszczone, ale nie można powiedzieć, że kapie z nich tłuszcz, a tak to wyglądało, gdy byłam o 10 lat młodsza. W środę
 można by jeszcze przeżyć, ale trzeba upiąć włosy, i nieco je uprzednio przytapirować szczotką. Widok jest znośny, ale pod wieczór zalecałabym mycie.

- swędzi mnie skóra głowy i to, często gęsto, na maksa. Teraz to już po pierwszym myciu. Gdy się nie drapię, jest dobrze, ale gdy zacznę..........

- aktualnie odstawiam szampon i przechodzę na inny. Gdyby nie swędzenie skóry głowy, z pewnością bym go wykorzystała do końca, a tak posłuży mi do mycia mojej torby na laptopa. Świetnie usuwa tłuszcz i brud, z czym nie poradzi sobie nawet szare mydło.

- nie polecam



-

niedziela, 25 sierpnia 2013

Szampon: Biały Jeleń vs Mydlarnia u Franciszka


3 szampony, wszystkie na sobie wypróbowane. W tym starciu wygrywa................... Franciszek !!!!!!!!

Tak jest, Biały Jeleń można porównać do każdego szamponu naszpikowanego chemią, który niestety pozostawia moje cienkie, przetłuszczające się włosy przyciężkawe, opadłe, wyglądające na nieco przetłuszczone w drugim dniu po umyciu.  Włosy po umyciu są matowe, bez życia, oklapłe. Do tego przez pierwsze dwa mycia swędziała mnie głowa, ale to tak, że chciałam wydrapać sobie dziurę. Teraz trochę przeszło, ale do łagodnych to on nie należy.

Muszę go zużyć, ale więcej do niego nie wrócę. Wzięłam Jelenia na wycieczkę. Musiałam myć włosy praktycznie codziennie, tak szybko mi się przetłuszczały, bo do tego dochodziło ciągłe ich dotykanie. Gdybym wzięła któryś z Mydlarni, z pewnością, mogłabym myć je w drugim dniu, albo na początku trzeciego.

piątek, 5 kwietnia 2013

Depilacja cukrowa


O cukrowej depilacji musiałam gdzieś pisać, albo w starym blogu albo niedawno, jednak nie znalazłam posta.

Dobra. Depilacja nóg u mnie przeszła kilka faz:

- maszynka do golenia na sucho ( nie potrafię się golić z pianką no i kupuję zazwyczaj męskie maszynki )

- golarka elektryczna, po której miałam wysyp ospy i powrastane włoski, które wyjmowałam szpilką

- Veet i inne kremy, które po latach już na mnie nie działały - mogłam je trzymać pół godziny a i tak włosy nie odpadały.

- i wreszcie cud miód na moje nogi:


Dlaczego nie robiony domowym sposobem? Bo połączenie cukru i ciepła nie jest do końca bezpieczne:P  Filmik znaleziony w necie:


Perfecta jest świetna bo:

- jeśli mam mało włosów, to mogę użyć jeden plaster do 4 razy, może 5

- jesli mam owłosienie typu goryl i szympans razem wzięci, to dwa razy wystarczy, żeby taki plaster wyrzucić

- odrastające włosy nie przypominają ostrej szczeciny jak przy goleniu maszynką, ale są delikatne jak puszek :)

- łapie bardzo dużo włosów, nawet tych krótkich

- trzeba przed bardzo mocno i długo masować plaster w rękach, żeby cukier rozpuścić

- najlepiej robić po kąpieli - tak zrobiłam ostatnio, efekt: prawie 3 tygodnie bezwłosych łydek

- jeśli jakieś włosy nie chcą się załapać, to poprawiamy maszynką

- u mnie najlepszy rezultat wychodzi przy dłlugich włosach, wychodowanych w ciągu zimy ( tak, jestem singlem ). Gdy zaczynają mi odrastać i pora je usunąć, po zastosowaniu plastra zostają mi czerwone kropki. Nie wiem dlaczego. Tydzień po depilacji stosuje peeling, może być do twarzy. Bielenda jest dobra.

- ból jest mniejszy niż przy użyciu golarki elektrycznej. Ja sobie plastry tnę na połowę, wtedy lepiej idzie no i boli mniej. Przy okazji trzeba skórę nieco naciągnąć. Też pomaga :)

- jeden plaster to sklejone ze sobą dwa plastry tak naprawdę. Więc większa wydajność :)

Od razu dodam -- żadna reklama. Kupiłam w Rossmannie i chciałam się podzielić :)

niedziela, 30 grudnia 2012

Miodowe mikstury do włosów


Miód, ale prawdziwy, kupowany u pszczelarza to jest smakołyk nie do pogardzenia. Ten tutaj dostałam w Mysłowicach, na ulicy Morgowskiej. Sympatyczny pan jest pszczelarzem z dziada pradziada czyli rodzinna tradycja. Cena takiego słoika to 28 zł. Ten wielokwiatowy to był przedostatni słoik w tym roku, nowy miód będzie na wiosnę, natomiast można chyba jeszcze dostać spadziowy.
W tym roku mam jedno postanowienie - ograniczam słodycze, na rzecz miodu na kanapce i kogla mogla raz w tygodniu. Nie lubię dentysty no i przy okazji oszczędzę. :)




Mikstury, płukanki i maseczki na bazie miodu do pielęgnacji włosów - link na zdjęciu


niedziela, 16 grudnia 2012

Wypadające włosy



1. robimy sobie kuracje suplementami jak Skrzypowita na włosy i paznokcie albo Inneov Gęstość Włosów

najlepiej dwumiesięczną 


2. przerabiamy swoją dietę:

witamina A: nabiał, jaja, halibut, łosoś

witamina E: nabiał, żółtko jaj, pestki dyni, słonecznika

witaminy grupy B: nabiał, szpinak, orzechy włoskie, pieczywo pełnoziarniste

plus żelazo, cynk i miedź, które wpływają na ukrwienie skóry: wątróbka, warzywa straczkowe i zielone, ziarna zbóż

krzem - cytat z:  Będę fit; link na zdjęciu

"Ostatnio wiele mówi się o dobroczynnym działaniu krzemu na skórę , włosy i paznokcie. Potwierdzają to badania. Brały w nich udział kobiety o zniszczonej skórze, słabych włosach i łamliwych pazn
okciach. Przez 3 miesiące podawano im po 10 ml kwasu krzemowego. Ponadto używały kosmetyków zawierających duże ilości tego pierwiastka. Niemal we wszystkich przypadkach stwierdzono poprawę stanu i wyglądu cery, włosów i paznokci. Uważa się również, że kwas krzemowy jest również odpowiedzialny za stan zębów i kości, ułatwia gojenie ran i zrastanie złamań. Najbogatszym, naturalnym źródłem krzemu jest skrzyp. Jeśli korzystasz z kosmetyków, które nie zawierają krzemu, pijcie napary ze skrzypu:)"

Ponadto:

- ograniczamy suszenie suszarką
-używamy szamponu przeznaczonego tylko do naszego rodzaju włosów, najlepiej z ograniczoną ilością chemii
- nie czeszemy włosów na mokro
- ograniczamy farbowanie silnie chemicznymi farbami, przejdźmy na bardziej naturalne
- zmieniamy szczotkę, jeśli widzimy, że raczej nią rwiemy włosy, niż rozczesujemy 
- dokładnie płuczemy włosy, a na koniec przemywamy chłodną, nawet lekko zimną wodą
- podcinamy końcówki, a najlepiej obcinamy włosy, będzie mniej do czesania, tym sposobem będziemy mieć ich więcej i trochę się wzmocnią, bo nie będzie można już co ciągnąć szczotką, ja się teraz obcięłam na boba, do brody i jestem bardzo zadowolona, szybko schną, potem trochę pianki, termoloki i spokój na 3 dni

- przy myciu głowy, masujemy skórę przy okazji, nauczył mnie tego tata, dzięki temu rozruszamy to, co mamy pod nią



 maski:

- 2 jajka, łyżka miodu, łyżka oliwy z oliwek
ubijamy, nakładamy, masujemy, po godzinie spłukujemy


 - 2 łyżki oleju rycynowego, 1 jajko, 1 łyżka gliceryny i 1 łyżka octu winnego, może być jabłkowy

ubijamy, delikatnie nakładamy, zawijamy głowę w gorący ręcznik, 



- Mieszamy w równych częściach olejek migdałowy i

to tylko propozycja, ale warto przeczytać opis produktu. 100 zeta za miąższ aloesowy, bez dodatków podobno.

mieszamy i wacikiem czy palcami wcieramy w skórę a robimy to przez 5 min ok. Jeśli nam ta maska pasuje nie musimy od razu płukać. Przynajmniej będziemy mieć nawilżoną skórę.



- zsiadłe mleko, ale takie, które już mleka nie przypomina, a bardziej jest serkiem, tak ze 100 g plus 1 g świeżo zmielonego czarnego pieprzu. Mieszamy, nakładamy na 10 min, zmywamy letnią wodą z odrobiną szamponu. 1 raz w tyg.



Polecane olejki,  bo wyczytane:






poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Natei Naturals do włosów przetłuszczających się/ aktualizacja

Post z poprzedniego bloga:


Natei Naturals  do włosów normalnych i przetluszczających się z Biedronki

Używam od zeszłego roku i muszę go szczerze polecić.
Mam cienkie, przetłuszczające się włosy do ramion, w trzecim dniu po umyciu tłuszcz kapie mi z głowy.
Dzisiaj właśnie mija 3 dzień od umycia tym szamponem, a codziennie jak jest zimno noszę czapkę. Więc zdejmuję ją w windzie, gdzie mam całe lustro dla siebie i WOW.
Do wieczora mogę spokojnie wyjść bez czapki. Przy skórze praktycznie nie widać, że coś się zaczyna dziać. Jestem zaskoczona i to mile.
Tylko jest jeden warunek - JAK NAJMNIEJ DOTYKAMY PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ WŁOSÓW RĘKAMI, wtedy możemy liczyć na taki efekt :)
Konsystencja może za pierwszym razem przestraszyć :) Wycisnęłam na rękę i pomyślałam - jak mam się do tego zabrać???? Przecież to jeden wielki śpik :P

Nie liczyłam, że za tak mało mogę dostać świetny szampon, i o takim zapachu :) A zawiera on ekstrakt z winogron i trawy cytrynowej. Nadaje mi fajny, lekki wygląd, łatwo się włosy rozczesują, nie są ciężkie jak przy innych szamponach. Uwielbiam go:)

I jeszcze prośba do producenta.
Bo ostatnio panuje trend - to, co się świetnie sprzedaje, potem w ogóle znika z produkcji.
Nie potrafię zrozumieć tej logiki.

Proszę zatem producenta, żeby nie wycofywał szamponu, bo rzeczywiście ma w sobie to coś.
Wystarczy wpisać do Googla - są osoby, które sobie szampony z tej serii chwalą.


Co nowego ?

A no, w Biedronce dostałam ostatnio szampon Natei Naturals - tym razem tylko do włosów przetłuszczających sie w ciemno - zielonej butelce. I to był strzał w butelkę :) 

Tego pierwszego jeszcze nie skończyłam, ale zauważyłam, że w pierwszym dniu włosy są ok, w drugi i następnym dniu - stają się nieco lejące i oklapują. Trudno mi było je w ogóle ściągnąć gumką tak, żeby wyglądać jak człowiek. 

I radzę wszystkim z tłustymi i cienkimi włosami obciąć się na krótko. W piątek przed świetami tak zrobiłam i .......jest mi o wiele łatwiej, bo nie mażgam palcami po włosach jak wtedy, gdy je miałam już przydługawe. Lekki bob, włosy do brody. Muszę sobie kupić okrągłą szczotkę ze szpikulcami, zeby sobie włosy modelować, bo jednak duże wałki termiczne za bardzo się nie sprawdzają :)

Samowystarczalny ogród miejski.

  Warzywny ogród miejski w Detroit.  1280 akrów. Żywi 2000 domostw za friko.  Jest też ogród, w którym kwitnie 200 drzew owocowych. Dostarcz...