Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gardło. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gardło. Pokaż wszystkie posty
środa, 15 stycznia 2014
środa, 13 listopada 2013
Obolałe gardło ?
Ścieramy łyżkę świeżego imbiru
i podgrzewamy na małym ogniu w kubku wody ( chodzi o ilość wody a gotujemy w garnuszku )
przez 10 minut.
Następnie płyn odcedzamy.
Dodajemy 1 łyżeczkę ostrej papryki.
Taką miksturą płuczemy gardło co 30 minut, aż poczujemy ulgę.
niedziela, 29 września 2013
Przeziębienie i sok z buraków
Przeglądam stare gazety i nigdy bym nie pomyślała, że buraki można pić na przeziębienie, a to takie uniwersalne warzywo.
Przyjaciółka, marzec tego roku, na okładce Natasza Urbańska
Jest przepis na syrop, ale alternatywą może być picie soku, najlepiej pół szklanki codziennie.
Syrop:
2 nieduże buraki ćwikłowe
3-4 łyżki cukru
Myjemy, obieramy i siekamy - ma wyjść drobna kostka.
W szklanym/emaliowanym naczyniu, zasypujemy buraki cukrem, tak jak w przypadku cebuli.
Naczynie ląduje do lodówki i schładza się tam 24h.
Następnie syrop odcedzamy.
Zażywamy 2x na dzień, wystarczy po jednej łyżce
Kuracje kończymy 4, 5 dni po tym, jak przeziębienie minie .
Nie dla cukrzyków, ale ze względu na żelazo i kwas foliowy - dla osób z anemią, kobiet w ciąży, dla karmiących matek
wtorek, 24 września 2013
Rozgrzewamy klatkę i plecy przy kaszlu
Gorczyca
mielimy 5 łyżek gorczycy i zalewamy 2 litrami gorącej wody, mieszamy.
moczymy w roztworze ręcznik, mały do twarzy np., na klatkę piersiową, przykrywamy z kolei suchym ręcznikiem, obwijamy się czymś wełnianym, powiedzmy szalikiem i tak sobie leżymy 30 minut.
Maść z cebuli
Ucieramy dużą cebulą i mieszamy z gęsim tłuszczem, trzymamy w słoiku, w chłodnym miejscu.
Maść ze smalcu
Topimy świeżą słoninę, jakieś 4 łyżki, dodajemy 30 kropli olejku sosnowego.
Ogrzewamy na parze, cały czas mieszając do czasu, gdy składniki się połączą.
Następnie dodajemy kolejne 30 kropli olejku. Mieszamy.
Odstawiamy, żeby maść stężała.
Przechowujemy w lodówce.
sobota, 21 września 2013
Kaszel, śluzówka i napary
Nawilżamy śluzówkę:
1. Z tymianku
2 łyżki ziół zalewamy 1/4 litra wrzątku i pod przykryciem naciągamy przez 10 min; przecedzamy, przelewamy do termosu i pijemy 3, 4 razy dziennie. Można dodać miodu lub szczyptę cynamonu.
2. Napar z kwiatu lipy albo czarnego bzu.
Parzymy w takiej ilości i tym samym sposobem co tymianek. Popijamy 2 razy dziennie Dosładzamy sokiem z malin lub miodem.
sobota, 14 września 2013
Syrop na suchy kaszel
2 łyżki soku z cytryny
2 łyżki octu jabłkowego
2 łyżki miodu akacjowego
1 łyżka spożywczej gliceryny
wlewamy do butelki i zamykamy
Zawsze możemy zreutylizowwać :) butelki po innych płynach czy produktach
Potrząsamy butelką, żeby wszystkie składniki dobrze wymieszać
Pijemy co 2, 3 godziny po jednej łyżce
czwartek, 7 marca 2013
Spirytus na ból gardła
Z cyklu porady z hasioka.
Wychodzę dziś rano wyrzucić śmieci a śmietnik teraz mamy zabudowany, więc korzystają z niego i żule, żeby się odlać, i starsi, żeby cygareta ze znajomym odpalić i przy okazji przepłukać gardło. No i są tacy, co zbierają, co wlezie im pod rękę.
Wchodzę, starszy pan na kolanach, tnie sobie jakieś drewniane paliki, pewnie pozostałość po meblu. Ja trzymam przy gardle golfa, żeby mnie bardziej nie zawiało, niż wczoraj.
I słyszę zachrypnięty głos:
- gardło panią boli?
- no, przewiało mnie trochę wczoraj.
- niech pani spróbuje spirytusu. Ostatnio jak wziąłem, to jak ręką odjął.
- ile procent?
- ja wypiłem 100% i po trzech dniach byłem zdrów. Pani wystarczy mała butelka, z 50%.
- i mam wypić całą taką małą butelkę?
- nie, pani. Wystarczy połówka. Mnie kiedyś powiedziała starsza pani o tym i tak zrobiłem. Bo widzi pani, jak się ma zaognione gardło, to spirytus wirusa wypali
- aha
- a ten zachrypnięty głos taki mam, bo za dużo z lodówki zimnego piję.
- hmm
- mówię pani, niech pani spróbuje
- jasne, dzięki. Jak pan tak mówi, to chyba tak zrobię. Do widzenia.
Mnie wystarczyło pudełko rutiny. Jeśli mnie bardziej weźmie, to się pójdę po aspirynę.
Z ciekawości poszperałam w sieci na ten temat. Wpisałam: spirytus na gardło. Niektóre metody, zwłaszcza domowe wyglądają nieźle. Polecam iść na sam dół, do forum na Pyszne.pl
Po drodze można znaleźć alternatywne metody leczenia bolącego gardła
małej czcionki nie widać, więc skopiuję zawartość:
Cytat:
Diplo [ Generał ]
Nie chcesz przepisów od Babci Jadzi, ale jednak ja Ci go podam, bo jak dla mnie nie ma lepszego sposobu na bolące gardło:
Robisz kogel-mogel (jedno albo dwa żółtka) i dodajesz do tego łyżeczkę spirytusu (albo dwie - im więcej tym lepiej, byle by się jajko nie zważyło) - nie wódki. Wypijasz taki specyfik i zapominasz o bólu gardła. Stosować w razie konieczności i uważać żeby się nie upić.
Idea tego lekarstwa jest taka, że kogel-mogel mile obkleja Ci gardło, a spirytus zabija wszelkie zarazki.
A na przeziębienie też jest dobry domowy sposób. Robisz sobie grzańca (z piwa). Z miodem i goździkami. Ważne żeby wypić gorące i potem położyć się od razu do wyra. Wypocisz każde choróbsko.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Samowystarczalny ogród miejski.
Warzywny ogród miejski w Detroit. 1280 akrów. Żywi 2000 domostw za friko. Jest też ogród, w którym kwitnie 200 drzew owocowych. Dostarcz...
-
Jest tak proste jak obsługa........ wiadomo czego. Czytam na forach jak to najpierw do wody, potem do ziemi, albo ani tu się nie chce ukor...








http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=4927684617815048859#editor/target=post;postID=5690288252566810016







