Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Nie marnujmy jedzenia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Nie marnujmy jedzenia. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 15 listopada 2012
wtorek, 16 października 2012
piątek, 5 października 2012
Lodówka wg Odżywiaj się zdrowo
O lodówce już było w Pozamiatanych, ale brakowało mi planszy, która by rozkład produktów przejrzyście pokazała. I tak trafiłam na stronę, którą polecam:
sobota, 19 maja 2012
piątek, 30 marca 2012
Kalkulator porcji w ramach NIE MARNUJĘ JEDZENIA
Link do kalkulatora w pierwszym zdaniu
Od dziś nie musisz się martwić, co zrobić z resztkami jedzenia.
Dobieranie odpowiedniej ilości składników, sprawi, że stworzysz idealne porcje posiłków dla siebie,
znajomych oraz rodziny.
Dobieranie odpowiedniej ilości składników, sprawi, że stworzysz idealne porcje posiłków dla siebie,
znajomych oraz rodziny.
1. Wybieramy kategorię produktów
2. Wybieramy produkt - w tym przypadku brokuł
3. Obliczamy dla ilu osób gotujemy - u mnie 3 dorosłe
4. Wynik:
czyli co? po 2 różyczki dla osoby ? trochę mało , ja bym zjadła 3, 4 zależy ile mam ziemniaków na talerzu :)
środa, 7 marca 2012
(Nie) marnuję żywności/ść
W ramach nocnej kolacji zajrzałam do lodówki i od razu rzuciły mi się w oczy produkty, które z mojego lenistwa potem wyrzucam. Teraz jednak kiedy wszystko poszło do góry, aż strach marnotrawić takie żarełko. Grzech wręcz.
A są to:
Por
doczekał się własnej strony
Pieczarki
Kiedyś był to chleb, teraz suszy się u sis
Sałata/kapusta pekińska na sałatkę
Jabłka/śliwki i podobne
Śliwki na zdrowie
Jogurty
Brokuł// kalafior
Por kupuję z intencją zrobienia zupy, ale jestem leniwa, najlepiej jakbym miała osobistego kucharza, najczęściej ląduje on gdzieś na dolnej półce w lodówce z życzeniem, żeby zakwitł :P Przed chwilą takiego pora w ostatniej chwili zagotowałam w plasterkach, wrzuciłam pokrojonego ziemniaka, dodałam pieprzu. Sprawdzam resztkę rosołu, czy się nadaje do użycia jeszcze.
Pieczarki kupuję albo w paczce w Biedronce albo na wagę. Lubię na kanapkę, z cebulą, pieprzem i sosem czosnkowym albo do tostów. Reszta potem gnije. I takie pół zgniłki wykorzystuję do zupy pieczarkowej albo na patelnie z cebulą i do obiadu z piersią z kurczaka.
Chleb ( bułek jem bardzo mało ) mielę na bułkę tartą. Ojciec zawsze zdziwiony, że bułka tarta to zawsze musi być z bułki, a tu figa. Jak się dowiedziałam co w kupnej bułce się znajduje......
Sałata/kapusta nie zawsze trafia w całości do surówek i sałatek, czy jak to się nazywa :) Więc staram się dawać liście na chleb, żeby urozmaicić sobie kanapkowe szaleństwo:)
Jabłka/śliwki zleżałe wrzucam do kompotu, wystarczy na jeden dzień. właściwie na 3, 4 szklanki.
Jogurty należy spożyć w tym samym dniu, zleżałe i przestarzałe raczej trudno wykorzystać :) Chyba że do czyszczenia czegoś :D ale jeszcze takiego zastosowanie nie znalazłam.
Brokuł/ kalafior najlepiej z bułką przysmażone lekko na patelni, oczywiście ugotowane albo na parze/ albo w wodzie ( kalafior). Mam takiego zleżałego brokuła, Muszę poodcinać brzydkie części.
Kiedy tak patrzy się na kraje, gdzie ludzie umierają z braku jedzenia, to człowieka rusza sumienie, tylko że każdy z nas chyba musiałby takie zdjęcie kościotrupa na skraju wyczerpania mieć na lodówce albo w portfelu przy płaceniu przy kasie.
wtorek, 6 marca 2012
NIEMARNUJE.PL
To strona o tym co zrobić z jedzeniem, żeby go nie wyrzucać.
Co tam znajdziemy:
i jeszcze jedna rzecz, aplikacja, którą przed chwilą sobie zainstalowałam
Wygląda tak:
interaktywna książka kucharska
link do aplikacji na zdjęciu
wybieramy po lewej produkty, robimy tzw. ptaszka i po prawej wyskakują nam przepisy
przepis można wydrukować
jest możliwość dodania własnego przepisu do książki
klikajac czerwoną zakładkę na dole po prawej stronie książki, wyskoczy nam coś takiego
Zapraszam, bo strona jest naprawdę ciekawa, od dzisiaj moja dzienna gazeta on-line :)
Natomiast Winiary zapraszają na program
Jedzsmacznieizdrowo.pl
link na zdjęciu
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Samowystarczalny ogród miejski.
Warzywny ogród miejski w Detroit. 1280 akrów. Żywi 2000 domostw za friko. Jest też ogród, w którym kwitnie 200 drzew owocowych. Dostarcz...
-
Jest tak proste jak obsługa........ wiadomo czego. Czytam na forach jak to najpierw do wody, potem do ziemi, albo ani tu się nie chce ukor...





















