Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Odzież. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Odzież. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 10 października 2013
środa, 25 lipca 2012
Reanimacja swetrów i jak się z nimi obchodzić
Środek lata i na podłodze mam 2 swetry, każdy 5 letni - jeden sprany na maksa, drugi jakoś się trzyma.
Sposób na spłowiałe swetry:
moczenie z łyżka sody oczyszczonej na litr wody z kilka minut , a potem pierzemy.
link do - JAK DBAĆ O SWETRY
Wybielamy pożółkły biały sweter
moczenie z łyżką 10 % wody utlenionej na litr wody, po kilku minutach płuczemy
CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ ZE SWETRAMI:
- WIESZAĆ, INACZEJ SIĘ ZDEFORMUJĄ
- CHODZIĆ W CICIATYM SWETRZE - UŻYJMY TAK CZĘSTO JAK TO MOŻLIWE GOLARKI DO CIĆKÓW :)
- CHODZIĆ W SWETRZE PRZEZ TYDZIEŃ - DAJMY MU ODPOCZĄĆ, JESZCZE SIĘ POROZCIĄGA, PRZEPOCI ( TRUDNO BĘDZIE POTEM USUNĄĆ PLAMY Z POTU )
- ODKŁADAĆ NA PÓŁKĘ BRUDNEGO SWETRA !!!!! TO TYLKO ZAPROSZENIE DLA MOLI, KTÓRE TYLKO CZYHAJĄ NA TAKĄ PRZEKĄSKĘ - ZAWSZE PIERZEMY SWETRY I CZYSTE ODKŁADAMY DO SZAFY I NIE MOGĄ BYĆ WILGOTNE !!!!! DOKŁADNIE JE SUSZYMY
- co należy zrobić ze swetrem:
- zrezygnować z kulek na mole - są niezdrowe i niektóre brzydko pachną, zastąpmy je: zapachem cedrowym, mieszanką ziół lub liśćmi laurowymi ale najlepsza będzie LAWENDA :) Poza tym kasztany i mydło. Łuczywo - drewno nasączone żywicą. Jednak lawenda jest uniwersalna i chyba najlepiej działa i pachnie :)
- prać swetry z wełny ręcznie, w letniej wodzie, nie wykręcać, tylko rozłożyć na płaskim, no chyba, że instrukcja pozwoli na pranie w pralce
- 'odkurzać' z włosów, łupieżu i wszelkie maści innych brudów, które się do niego przyczepią. Najlepiej miękką szczoteczką do zębów - zależy z resztą od swetra.
-
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Samowystarczalny ogród miejski.
Warzywny ogród miejski w Detroit. 1280 akrów. Żywi 2000 domostw za friko. Jest też ogród, w którym kwitnie 200 drzew owocowych. Dostarcz...
-
Jest tak proste jak obsługa........ wiadomo czego. Czytam na forach jak to najpierw do wody, potem do ziemi, albo ani tu się nie chce ukor...
