piątek, 3 marca 2017

Wycinajcie, tylko potem nie płaczcie, że nie ma czym oddychać i gdzie wypoczywać.


Zanim ktoś wezwie speca od wycinki, niech zrobi pierwej wysiłek i sprawdzi w jaki sposób funkcjonuje drzewo i jaka jest jego rola w przyrodzie. Biologia się kłania, jeśli na niej uważaliście.

Z drugiej strony, drzewo kasy nie da, więc nachapcie się, tylko potem nie płaczcie i nie mówcie - A, trzeba było jednak ich nie wycinać.
Nauczcie się myśleć długofalowo, a nie tu i teraz, natychmiast i zaraz. Niektórzy mają dzieci - chcecie by się wychowały w szarym asfalcie czy w kontakcie z zielenią? 
Co jest ważne - pieniądze, które i tak po śmierci Wam nie pomogą w niczym, czy przyszłość naszych i Waszych dzieciaków, co to nie będą wiedzieć jak wygląda krowa, nie mówiąc o ptakach.?
Dużo chodzę po górach, Beskid Śląski, Mały, Żywiecki. Beskid Śląski zaraz zniknie, w ostatnim roku, nie było szlaku na którym nie minęła by nas cieżarówka, nie wycinano by drzew, nie wylano by drogi w miejscu ścieżki, nie budowano by hoteli, domów itp.
Też mi przyjemność, wyjechać w góry a tam, po środku szlaku, ucinamy sobie przerwę na ławce a obok, zgrzyt piły, terkot ciągnika i widok padających drzew, kilka kroków dalej, szczyle szarżujące na skuterach i innych dwuśladach. 
Myślicie, że jak wyjedziecie za miasto to ta zieleń zamiejska wszystko zmieni ? Tej zieleni tam, za miastem wkrótce też nie będzie, bo jesteście leniwi - lepiej żeby zamiast górskiej ścieżki postawić schody, albo lepiej jeszcze, gdyby pod sam szczyt podjechać samochodem, ale radocha, nie ?
Schodziliśmy w zeszłym roku z Żaru do Międzybrodzia - 45 min piechotą w towarzystwie dziewczyny, która chciałaby, żeby w Żywcu i okolicach więcej budowano, więcej było sklepów, ludzi, turystów.
Ok, gdybym miała mieszkać na takim zadupiu to pewnie bym podzieliła jej zdanie, ale ponieważ wyjeżdżam w góry z miasta, żeby odpocząć wśród ciszy, i popatrzeć na zieleń m.in, to już inna sprawa.
Zastanówcie się czego chcecie. wszyscy, bo to nie są już żarty tylko katastrofa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...