niedziela, 27 kwietnia 2014

Pszczoły samotnice proszą - nie koście trawników po 10 razy w sezonie !!!!!


Nie sprzątajcie każdego liścia, ziarenka piasku z ziemi !!!! Gdzie mamy się schronić i przetrwać ??? Nasze koleżanki, pszczoły miodne, mają się od nas o wiele lepiej, ponieważ żyją w grupach i mają domki - ule.

 Natomiast my, dzikie pszczoły, żyjemy obok siebie,  osobno i w dzisiejszych czasach musimy liczyć na schronienie, które zapewnia nam przyroda.

Niestety człowiek co raz bardziej utrudnia nam przeżycie, a przecież, Wy, ludzie, nie zdajecie sobie sprawy, że my, pszczoły samotnice, też paramy się zapylaniem kwiatów i drzew, nie tylko nasze koleżanki z uli. Co mamy zapylać i skąd mamy zbierać pyłek, skoro wszystko kosicie, jak leci?  Co Wam, ludziom, te kwiatki tak przeszkadzają?

 Ponieważ co raz częściej przeszkadza Wam trawa ( jest końcówka kwietnia, kwiatki i zielska jeszcze nie dojrzały, a Wy już skosiliście chaszcze przy blokach ), to wydajecie kasę na tzw. hotele dla pszczół. ( Dzięki akcji Greenpeace ). Moglibyście przeznaczyć pieniądze na inne cele, ale jak to z ludźmi bywa, niszczycie coś, co moglibyście mieć za darmo, a potem wykładacie cięzko zarobione pieniądze na dziwne konstrukcje, w których to my, musimy się potem gnieździć. PUK PUK W CZÓŁKO. Chyba najdziwniejszy gatunek  w przyrodzie to ludzie.

Jeśli tak bardzo chcecie nam pomóc, to zapraszamy na stronę Greenpeace, z której można ściągnąć taki oto poradnik: 

http://www.greenpeace.pl/projekt_pszczola/


Park Śląski w Chorzowie zaprasza na wystawę kwiatów na początku czerwca, tematem prelekcji będziemy m.in my, pszczoły:

http://parkslaski.pl/aktualnosci/2379-wystawa-kwiatow-i-ogrodow-tuz-tuz-beda-rosiny-pszczoly-i-edukacja-najwazniejsze-informacje.html

A na koniec audycja Cztery Pory Roku w Jedynce, a tam - o nas, pszczołach samotnicach:

http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/1106114,Hotel-dla-pszczol-Zapros-owady-do-swojego-ogrodu

http://www.uratujpszczole.pl/03_rosliny_miododajne


http://www.zielonyogrodek.pl/pszczoly-ogrod-przyjazny-dla-pszczol

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...