poniedziałek, 3 marca 2014

Przeterminowane tampony jako zapach do butów - aktualizacja..


Mam z dwa pudełka. Już dawno przestałam ich używać. Strasznie wysuszają. Osobiście nie polecam. A jeśli już, nie trzymajmy ich w środku przez cały dzień.


Zapach do butów.

Do miseczki trochę wody i kilka kropli olejku eterycznego. Oprócz wody dodałam nieco octu jabłkowego do sałatek, który stoi nieużywany od jakiegoś czasu............ dodaje posmak goryczki. Zapach pomarańczy nie jest wtedy aż tak słodkawy. A wybrałam pomarańczę, bo lubię cytrusy.
Tampon bierzemy między dwa palce i zanurzamy na mniej niż sekundę. Nie może z niego kapać. Nie chcemy w butach mokrych plam. Zanurzamy i od razu wyjmujemy. Tampon napęcznieje i będzie minimalnie wilgotny.

Zdjęcie przerobione w pop art, dlatego żółty odcień.


Bierzemy dwie chusteczki i robimy paczuszkę.


Za każdym razem, kiedy schylam się, by wziąć buty ze stojaka na podłodze, oprócz zapachu gumy, czuję gorzką pomarańczę i o to chodzi. :) Zapach jest intensywniejszy, gdy wrzucimy zwitki z jednych butów, w których wychodzimy, do innej pary, która zostaje w domu, a gdzie znajdują się już takie dwie paczuszki.

Ile zapach wytrzyma ?

Zrobione w niedzielę po południu, dzisiaj wtorek po 20.00. Jeszcze pachną, może to zasługa octu jabłkowego ? W gumiakach i trampkach nie dają rady przebić zapachu gumy, która zabija swoim smrodkiem pomarańczę. Najlepiej im idzie w skórzanych - pełen wypas : ) Cdn.

Metoda może nieco 'kontrowersyjna' i 'nienormalna' ale nic, co ludzkie nie jest mi obce :)  Poza tym, szkoda wyrzucać dobry materiał :) Jeśli kogoś ten sposób odrzuca, pozostaje wrzucić saszetkę taniej herbaty, ale trzeba uważać, bo znajdzie się taka, która może się rozsypać, my tego nie zauważymy i zafarbujemy sobie herbatą skarpetki.

Mam zamiar je wykorzystać do szafy, ale tym razem opatulę je w resztki kolorowej flizeliny i przewiążę wstążką. Powieszę między ubraniami.


Są sytuacje, w których tampon może się przydać i uratować życie:

http://guideforpreppingandsurviving.com/7-survival-uses-for-a-tampon/#Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...