poniedziałek, 24 lutego 2014

Wasze stawy lubią ruch


W zeszłym tygodniu, 4 Pory Roku, dokładnie w piątek, poruszyły problem stawów .


http://www.polskieradio.pl/7/2427/Artykul/862443,Rozruszaj-stawy-Cwiczenia-dla-seniora-bez-ograniczen

A Voltaren Max ruszył z kampanią

http://www.rozruszajstawy.pl/Program_Rozruszaj_Stawy.aspx

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, niech dołączy do osób ruszających się, bo nasze stawy kochają ruch., a nie siedzący tryb życia. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o osoby starsze, ale o nas wszystkich. Im wcześniej zaczniemy dbać o stawy i ruszać się, tym mniej problemów w późniejszym wieku.

Nie chodzi o to, by już, zaraz zapisać się na siłownie i wypalić kaloryfer na brzuchu. Wystarczą ćwiczenia, które można znaleźć na stronie Voltarenu lub poszukać na Youtubie. Poza tym polecam gorąco pana Dziarskiego Dziadka czyli pana Antoniego. Każdy rodzaj aktywności jest ważny. NIE SIEDZIMY, RUSZAMY SIĘ.

Znajoma zbliża się do 90tki, jeżdzi na rowerze, codziennie wychodzi z psem na spacer ......... a rankiem wykonuje proste ćwiczenia rozciągające m.in. I robi to systematycznie. To jest klucz do jej sprawności fizycznej.

 Szwagier zaczął systematycznie biegać, robi to co dwa, trzy dni. Będę mu kibicować. Pracuje w domu, więc taki ruch mu się z pewnością przyda, niż nabijanie tłuszczu na brzuchu przy biurku.

Można pielić ogródek, o czym wspomniała pani Jadwiga na fb. Praca wśród roślin i na świeżym powietrzu zastępują pani Jadwidze wszelkie inne ćwiczenia fizyczne.

Nordic Walking, kurs tańca, pływanie........................ do wyboru, do koloru. Nie ograniczajmy się do fotela 

Inny przykład, moja mama:

Nigdy nie ćwiczyła. Dopiero w ostatnich latach, z powodu stawów m.in  poprosiła o skierowanie na masaże i ćwiczenia. Czekała na nie z 9 mscy, ale warto było, ponieważ te ćwiczenia, których się tam nauczyła, dały jej kopa i teraz, gdy ma czas i siły, ćwiczy w domu. Doszła do wniosku, że nie ma sensu czekać przez kilka następnych miesiący na kolejną sesję, kupiła sprzęt i mimo, że ćwiczy nieregularnie, to jednak zdała sobie sprawę, że pora zadbać o siebie. Życie to nie tylko praca. 


Takie ćwiczenia były dołączone do maty. Dzisiaj zrobiła taki wycisk, że nie potrafi sie ruszać. Pod wieczór pokażę jej ćwiczenia na stronie Voltarenu. Mam nadzieję, że do niektórych da się przekonać.


Nie czekajcie na cud, tylko tyłek z fotela i do pracy:

http://www.rozruszajstawy.pl/Program_Rozruszaj_Stawy.aspx?pozycja=Cwiczenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...