piątek, 2 sierpnia 2013

Ograniczamy obfite krwawienie miesiączkowe


Dwa, trzy pierwsze dni potrafią być obfite, więc moja ginekolog poleciła mi ten zestaw:Po dwie tabletki z każdego rano i wieczorem w czasie tych pierwszych obfitych dni.

Mnie jednak wystarczyła dawka po jednej z każdego rano i wieczorem, żeby ograniczyć krwawienie w dość znacznym zakresie - moja liczba wizyt w łazience zmniejszyła się o 3/4,  a tym samym nie miałam zepsutych wakacji :) Mniej więcej 1 dzień wyjęty z życia zamiast trzech :)


Wersja ziołowa, od pani Doroty, fejsbukowej zaglądaczki, której BARDZO dziękuję za tę recepturę:

"Ginekolog przepisała ( córce ) luteinę, estradiol i coś na krzepliwość. Ponieważ córka ma stale zbyt dużo płytek bałam się, że może skończyć się udarem i zrezygnowałam z tego leczenia i zastosowałam zioła. Mogę się podzielić info, że 1 lyżka krwawnika, 1 łyżka przywrotnika i 1 tasznika na ok tydzień przed spodziewaną miesiączką i tydzień w trakcie i gwarantuję mały PMS i słabe krwawienie. Po pierwszym miesiącu córka przestała krwawić i bóle zmalały. To było ponad rok temu. Przez kilka miesięcy zioła podawałam, teraz sporadycznie. Bez leków wszystko się unormowało."


12 komentarzy:

 1. Dziękuję za ten wpis i jednocześnie utwierdzenie mnie we własnych poczynaniach.Od długiego czasu miałam bardzo obfite miesiączki.Ginekolog zapisał tabletki antykoncepcyjne ale źle się po nich czułam (obrzęki nóg ,ogólne rozbicie).Staram się żyć w miarę zdrowo i mam w normie morfologię krwi (oprócz hemoglobiny -za mało z powodu utraty krwi )zbadałam również mocz,tarczycę ,cholesterol,cukier.Wyszukałam tabletki Hemorigen i stosuję od pół roku bez konsultacji z lekarzem.Efekt zadowalający ,najlepiej jak zaczynam przyjmować od pierwszych objawów miesiączki.stosuję po 2 tabl.-3 nawet 4 razy na dobę.pod koniec miesiączki zmniejszam dawkę.Jak brałam mniejsze dawki lub za wcześnie odstawiłam pod koniec miesiączki to krwotoki nawracały i trudno mi było znowu zapanować.Ograniczam jednocześnie wysiłek fizyczny,gorące kąpiele ,kawę.Staram się wyciszyć.Zauważyłam ,że emocje,zarówno stres jak i euforia bardzo wzmagają krwawienie.Teraz jeszcze mam zamiar spróbować ziół :wywar skrzypu polnego lub krwawnika .Staram się racjonalnie odżywiać ale doraźnie łykam żelazo i wit.C w tabletkach aż mi się poprawi hemoglobina ).Chcę dodać ,że mam 48 lat i sporo różnych doświadczeń z lekarzami.Kilka razy lekarze ratowali zdrowie a nawet życie mi i moim bliskim i jestem Paniom i Panom Doktorom ogromnie wdzięczna.Aczkolwiek mam satysfakcję jak mogę poradzić sobie sama .Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. witam, chciałam zapytać o tę mieszankę: krwawnik ,tasznik i przywrotnik ,ile razy dziennie trzeba ją pić ?(zależy mi na zmniejszeniu obfitych miesiączek)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam zapytać Doroty. Może zadaj pytanie na fb i Dora się odezwie. Sama popijałabym to raz, dwa razy dziennie, rano i wieczorem, ale jednak trzeba dopytać. :)

   Usuń
 3. ja piłam 3 razy dziennie po 2łyżki i nie dostałam okresu wcale:( dzięki za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..czy mogę prosić o dokładniejsze proporcje...ile wody na te dwie łyżki... to jest napar czy wywar?..rozumiem,że te dwie łyżki to są zmieszane te trzy zioła...

   Usuń
 4. a to z krwawnika,przywrotnika i tasznika to jak trzeba zrobic i czy mieszac to?

  OdpowiedzUsuń
 5. po jednej łyżce, zmieszać i zalać 1/4 litra wrzącej wody (wychodzi szklanka) Odstawić na krótko do naciągnięcia. (Polecam ksiązki zielarskie Marii Treben)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie mogę kupić te zioła?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kupiłam te zioła na Amazon Health Embassy-1-Shepherds purse herb to jest Tasznik-2-Lady's mantle herb tea to jest Przywrotnik i-3- Yarrow herb tea to jest Krwawnik 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Odświeżając temat...
  zastosowałam zioła (krwawnik+tasznik+przywrotnik), zaczęłam pic 2x dziennie ok tydz przed spodziewaną miesiączką. Efekt: dostałam szybciej miesiączkę i niestety krwawienia nadal bardzo obfite.
  Na pewno pomagają Wam te zioła? Bo już nie wiem - może ze mną jest coś nie tak :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli chodzi o leczenie ziołami trzeba być cierpliwym i trochę poczekać. Sama miałam podobnie i dopiero po roku picia samego krwawnika mi się unormowało tzn. nieregularność okresu i zbyt obfity. Także życzę cierpliwości i konsekwencji leczenia ziołami a na pewno będą efekty. POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Hemorigen jest na bazie ziołowej bez żadnych hormonów? Bezpieczna taka kuracja?

  OdpowiedzUsuń

Zakaz wyprowadzania psów na niektórych trawnikach.

A propos mojej niedawno wysianej trawy pod blokiem. Zakazy swoją drogą, bo i tak, większość Polaków ich nie przestrzega, ale w czym rzec...