niedziela, 18 marca 2012

Naturalne odświeżacze powietrza


Pierwsze, co przychodzi na myśl, to kosz na śmieci. Żeby zabić smrodzik zalewam odrobinę płynu do naczyń i tak sobie w kuble ta woda stoi, albo ostatnio użyłam przestarzały dezodorant. Na dłuższą metę nic to nie daje. Nawet wystawienie kubła na balkon mija się z sensem. Mamy ten kubeł już tak długo, że aż prosi się by go wymienić na nowy. Ale zanim to zrobimy, proponuję na każde pół kilo śmieci 2 łyżki suszonej mięty i kubek sody do pieczenia.

By przewietrzyć łazienkę, zapalcie zapałkę.

 Do lodówki wystarczy soda w pojemniku, albo cytryna.

W mikrofalówce natomiast, przygrzewamy 2 kubki wody z rozpuszczonymi 2 łyżkami soku z cytryny. Podgrzewamy wodę z 10 min na max mocy, zostawiamy potem kubki w środku jeszcze przez 10 min i myjemy mikrofalówkę szmatką maczaną w uprzednio przygotowanej miksturze.

Środki do czyszczenia pieca zazwyczaj zostawiają nieprzyjemny zapach. By go wyeliminować wstawiamy plasterki cytryny, ja sugeruję resztki cytryny przeznaczonej do wyrzucenia,  do pieca nagrzanego do 300 stopni na 15 minut.  Potem lekko uchylamy piec.

Nieprzyjemnie pachnąca drewniana deska do krojenia zmieni zapach, jeśli najpierw umieścimy na niej mieszankę sody do pieczenia i wody na gdzieś 30 min. Następnie zmyjemy ją gorącą wodą,  i ‘przetrzemy’ ją cytryną po wysuszeniu.

Zapach ryby z rąk usuniemy przemywając je białym octem  i wodą.

1 komentarz:

  1. Lodówkę po umyciu przecieram ściereczką zwilżoną octom, a potem papierowym ręcznikiem do sucha. Trzeba ją przewietrzyć, zapach octu zniknie, a z nim wszystkie inne. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...