środa, 2 lipca 2014

Wcale nie potrzebujemy sokowirówek czy wyciskarek, wystarczy blender ręczny.


Wczoraj kupiłam dwa kosze truskawek z zamiarem upichcenia dżemu. Zamiar został, tak samo jak garnek rozgotowanych owoców. Przypomniałam sobie, że postawiłam mleko na zsiadłe, plus blender, który jak na razie używamy do miksowania zup, najczęściej pomidorowej................ połączyć, zmiksować i koktajl gotowy. Na trochę do lodówki, jeśli nie mamy kostek lodu, może trochę mięty........ innych dodatków. Ja preferuję prostotę.


Nie przepadam za sokami i koktajlami owocowymi, wolę soki warzywne. Jednak, poniewaz mamy lato, które trwa dosyć krótko, pewne owoce pojawiają się przez chwilę ( niestety moja lodówka jest za mała, bym mogła zrobić składzik owocowych mrożonek ), więc jest to idealna pora by wykorzystać jogurty, kefiry, zsiadłe mleko na podobne słodkie szaleństwa. A jeśli nie mleko, to może coś innego. Osobiście przepadam za przetworami mlecznymi, więc polecam taką kombinację.

Blender ręczny jako alternatywa dla maszyn wirująco - wyciskających, żeby nie było, że epatuję tu drogimi rzeczami :) A blender posiadam już ładnych kilka lat i dopiero teraz przypomniało mi się, że przeca mogę sobie koktajle robić :) Wam też polecam !!!

Jeśli ktoś zapomniał, że posiada rzeczony przedmiot w szafce, niech się z nim przeprosi. A ci, którzy szukają taniego agd do kuchni, sugeruję jego kupno.

P.S. I nie zapomnijcie o prostych jak drut kompotach !!!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...