poniedziałek, 17 lutego 2014

Ból głowy / migrenaDla Doroty, która przyprawiła mnie dzisiaj o skurcz serca i dla wszystkich cierpiących z powodu tzw. Globusa.


1. Śmiech to zdrowie i potężna dawka tlenu. Nie ma tlenu, głowa Wam to zaraz wypomni.

2. Herbata z cytryną.

3. Skórka z cytryny - rozbijamy na miazgę i przyklejamy plastrem do czoła.

4. Pijemy dużo płynów. Postawmy na wodę i miejmy ją pod ręką przez cały dzień.

5. Aromatoterapia - parzymy garść rozmarynu w litrze wody, ręcznik na głowę i wdychamy. Oprócz tego olejki eteryczne : mięta, lawenda, bazylia, drzewo sandałowe, eukaliptus.6. Moczymy nogi w zimnej i gorącej wodzie, naprzemiennie - w dwóch miskach przygotowujemy wodę, tak zimną i tak gorącą, jaką tylko możemy wytrzymać. Tym sposobem rozruszamy krążenie.

7. Badania wykazały, że migrenowcom może brakować magnezu w organizmie.


Trochę inna cukiernia - link na zdjęciu 

Na tej samej stronie, lista produktów spożywczych zawierających magnez

http://pinkcake.blox.pl/2013/07/Pokarmy-bogate-w-magnez.html

8. 
http://migrenicy.pl/lepieznik-na-migreny,57

9.  Poradnizdrowie.pl

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/bol/Akupresura-aromatoterapia-masaz-glowy-naturalne-metody-na-bol-glowy_34634.html


Masaż stóp

amamed.pl

http://www.amamed.pl/data/porady/glowa.html

10. Papryczka chili w proszku. Można zrobić maść. Polecam połączyć proszek z wazeliną kosmetyczną i natrzeć wacikami do uszu wnętrza nozdrzy nosa, po stronie głowy, w której doświadczamy bólu. Boli nas prawa strona głowy ? Smarujmy prawe nozdrze. Papryczka ma za zadanie zablokować sygnały nerwowe związane z  bólem. 

11. Herbata z imbirem.1,5 cm korzenia przeciskamy przez praskę do czosnku lub kroimy, rozdrabniamy, jak tam chcecie i wrzucamy do wody. Osobiście wolę imbir z czarną gorzką herbatą. Potrzebuje mniej więcej tyle samo czasu aby zadziałać, co aspiryna.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/cudowny-imbir-wlasciwosci-lecznicze-i-odchudzajace-imbiru_33621.html

12. Postawcie na migdały zamiast na pastylki. Zawierają salicynę, która działa m.in przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

13. Parówka z octu jabłkowego. 1/4 kubka octu na 3 kubki zagotowanej wody. Wdychamy 5, 10 min albo do chwili, gdy napar zacznie się schładzać.

14. 
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/bol/migrena-jak-lepiej-zyc-z-migrena_37632.html?page=2

15.
http://www.farmacjaija.pl/poradnik-farmaceuty/farmaceuci-testuja/gorace-i-zimne-kompresy.html


16. Sztyfty do nosa z mentolem. Może jego wdychanie pomoże złagodzić ból, kto wie.

17. itd.

Sposobów na bóle głowy jest całe mnóstwo - poprawna postawa, wysypianie się, zagryzanie ołówka między zębami, zioła i ziółka, poprawne oddychanie, ćwiczenia, maści  ....................

A gdy pojawia się ból, na który nie ma sposoby lub odbiega od normy - lekarz, nawet dwóch lub trzech.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...