piątek, 1 listopada 2013

Cukier w diecie NIE, za to poza kuchnią TAK


1. OCZYŚCI MŁYNEK DO KAWY

Czyli wsypujemy trochę cukru do młynka i mielimy go kilka minut.  Cukier pochłonie niechciane zapachy i smaczki. Potem, oczywiście, młynek normalnie myjemy.

2. USUNIE PLAMY Z TRAWY

Robimy pastę z wody i cukru oraz nakładamy ją na plamę. Zostawiamy pastę przez godzinę i ubranie normalnie wrzucamy do prania.3. POMOŻE POZBYĆ SIĘ TŁUSZCZU I OLEJU Z RĄK

Jeśli mamy problemy z pozbyciem się tłustej warstwy na rękach, to weźmy trochę cukru i rozetrzyjmy go między dłońmi i wmasujmy go w tłuste, brudne miejsca.  Później umyjmy ręce mydłem.

4. SPARZYŁEŚ/AŚ JĘZYK?

Sypiemy szczyptę cukru na poparzony język lub aplikujemy sobie cukier w kostce na bolące miejsce. Język przestaje aż tak piec i boleć. I muszę powiedzieć, że to działa, bo parę dni temu sparzyłam go sobie.. Nadal go czuję, ale nie aż tak, jak na początku. :)


5. GRANULOWANY CUKIER NA SPIERZCHNIĘTE, SUCHE I SPIECZONE WARGI

Wystarczy delikatnie wmasować cukier w wargi, opłukać wodą i nałożyć błyszczyk czy co tam kobiety używają :) yyy ........ ja tu się opieram, bo w tym przypadku, jeśli miałabym wybierać, to pozostałabym przy zwykłej wazelinie, np. Ziai, którą uwielbiam.

6. UTRWALI SZMINKĘ NA USTACH

 Po nałożeniu szminki, posypujemy trochę cukru na usta. Czekamy chwilę, cukier wtedy wciągnie w siebie nadmiar wilgoci z szminki, następnie go zlizujemy. Razem z cukrem zejdzie, przy okazji, nadmiar szminki i nie będziemy się aż tak rozmazywać.

7. ŚWIEŻE CIASTKA, TORTY, CHLEB............. I ŻÓŁTY SER

Kilka kostek cukru, z którymi będziemy ww. produkty trzymać, przedłuży im datę świeżości.

8.  ODŻYWI CIĘTE KWIATY I PRZEDŁUŻY IM ŻYCIE.

Mieszamy 3 łyzki białego cukru i 2 łyżki białego octu na wazon wody. Ocet sprawi, że nie będą rozwijać się bakterie. A cukier wzmocni łodygi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...