niedziela, 23 września 2012

Lawenda rządzi :)Jesień nastała i lawendę rzucili :) 

przypomniał mi się przepis z lawendą w roli głównej ( polecam bardzo tę małą gazetkę ) 


Po lewej stronie, u góry - leczymy stopy, m.in grzybicę

A jak wpiszecie w googla lawenda, albo właściwości lawendy to pewnie też coś takiego wyskoczy, więc nie podaję.Lawenda też ułatwia zasypianie. Można zasypiać z poduszką wypełnioną suszem. Ja jestem za tym, żeby sobie obok głowy położyć małą poduszeczkę, bo zapach jest jak dla mnie za bardzo intensywny. No i reumatyzm można leczyć herbatkami z tego kwiatu.

Do wanny z ciepłą ale nie gorącą wodą wlewamy jakieś 20 kropli olejku lawendowego. Najlepiej przed spaniem :)


w zakładce Ekokosmetyki dałam mydło marsylskie z olejkiem lawendowym ( nawet lepsze niż aleppo pod względem nawilżenia ) 

A co do woreczków z lawendą, moja mama też się skusiła, bo lubi takie ręcznie robione pierdółki. Na zdjęciu z zółtym kwiatkiem, który akurat na jej szczęście był jedyny na stanie :) A ona uwielbia ten kolor.Ja też się zaraziłam, a czemu nie :)

( w szafie jak zwykle spontanicznie :) )Dzisiaj w pudełku z swetrami znalazłam te cacka, o kórych pisałam w jednym poście w odcinku Pozamiatanych:

Na bazarze sprzedają za 2 złote. Ale raczej z nich zrezygnuję, bo pod ciężarem się zamykają 

a takie wonne woreczki zawsze i wszędzie będą pachniały. :) i na ostatek niezwykły eksponat t, wg mamy ma z 10 lat, nawet więcej


zwykły kwadracik związany nitką.

a pachnie tak mocno, że w nosie kreci. W dotyku materiał jest sztuczny i być może dlatego tak dlugo lawenda zachowuje tak mocny aromat. 


1 komentarz:

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...