poniedziałek, 5 marca 2012

Ocet - lek na prawie wszystko

Do czyszczenia wystarczyłby nasz ocet spirytusowy, aczkolwiek, niektórzy polecają ocet wysokiej jakości jak winny biały lub jabłeczny. Kwestia gustu. Coca cola też się przyda do czyszczenia np. muszli klozetowej. Jak się nie dopiło, zamiast wylać, na noc zaaplikować.
To cudowny środek na prawie każdą dolegliwość no i tani. Pomaga na łupież, na ścięgno Achillesa, stanowi odżywkę do włosów, przyciemniając je i sprawiając, że stają się bardziej miękkie. Jest dodawany do mycia naczyń i do pralek……
Wypróbowane i sprawdzone przez piszących na forach:
Pewna liczba z nas cierpi na różnego rodzaju ‘grzyby’. Dosyć częstym problemem są grzyby zżerające nasze paznokcie u nóg. Pewien rodzaj grzyba przyciemnia je i dosłownie rozkrusza. Biały winny ocet wlewamy do buteleczki po kroplach do oczu, 2, 3 razy dziennie aplikujemy po jednej kropelce na zainfekowany paznokieć, który krótko przycinamy.  Ocet w jakichś sposób powstrzymuje rozwój grzyba, który powinien zniknąć. A gdy to zrobi, od czasu do czasu róbmy to profilaktycznie.
Ocet doskonale wyczyści i zdezynfekuje klatki małych  puszystych zwierzątek. Zwłaszcza strategiczne miejsca jakimi są ‘toalety’ naszych milusińskich.
Kubek octu podgrzewamy w mikrofalówce. Jej wyczyszczenie ze wszystkich pozasychanych pozostałości po podgrzewanych posiłkach nie powinna stanowić problemu.
Mieszkanka 1 do 1 octu jabłkowego i wody zalecana jest jako szampon dla psów o wrażliwej skórze.
Niewielka ilość białego octu rozpuszczona w ciepłej wodzie pobije na głowę chemiczne środki ze sklepu i na glanc wymyje drewniane podłogi, które nie wymagają woskowania.
Jeśli olej w walce z wszami nie przypadnie nam do gustu, wypróbujmy ocet byle nie spirytusowy.
W gotowaniu jajka na miękko winny ocet zastąpi sól, powstrzymując białko przed wylaniem
Plamy po gumie do żucia na ubraniu zejdą, gdy delikatnie wyszorujemy je szczotka do zębów i octem podgrzanym w mikrofalówce. Potem wystarczy ubranie wrzucić do pralki.
Do szorowania łazienki użyjmy białego octu.  Płytki, muszla klozetowa, wanna, prysznic. Skorodowane główki prysznicowe lub krany obwijamy wilgotnymi szmatkami namoczonymi w białym occie. Zostawiamy na noc i spłukujemy wodą.  Roztwór octu i wody wlewamy do pojemnika, który używamy do spryskiwania kwiatków ( najlepiej kupić  osobny do tego celu) i aplikujemy na brudną powierzchnię muszli, umywalki...... By udrożnić odpływ w wannie i umywalce stosujemy mieszankę: kubek sody do pieczenia plus 3 kubki gotującej się wody plus kubek białego octu.  Nie mieszamy ich razem, lecz wsypujemy i wlewamy do odpływu w ww. kolejności. Osobiście sprawdzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...