poniedziałek, 5 marca 2012

Folia aluminiowa nie tylko trzyma ciepło partI

By pozbyć się w popiołu z kominka, dobrze wyściełać go podwójną warstwą folii i gdy ta wystygnie po prostu ja złożyć
Można owinąć górną część oprawki okularów, żeby uniknąć poplamienia ich farbą do włosów, gdy chcemy umilić sobie czekanie lekturą
Po jakimś czasie sprężynki, które trzymają baterie w pilocie, latarce czy mp3 poluzowują się, wystarczy zrobić małą aluminiową podkładkę, którą umieścimy między baterią a sprężynką.
Sposób na przesunięcie dużych i ciężkich mebli – podkładamy pod nogi folię, matową stroną do podłogi
Do czyszczenia biżuterii wyściełajmy małą miskę folią, napełniamy wodą, w której rozpuszczamy proszek do prania, nie w płynie i bez wybielacza. Moczymy biżuterię przez minutę. Płuczemy pod bieżącą wodą i suszymy na powietrzu.
Pozostałe kawałki czystej folii posłużą do naostrzenia nożyczek. Pomarszczona, pogiętą folie rozprostowujemy,  wygładzamy, składamy  kilkakrotnie by utworzyć dużo warstw i tniemy.
Przyspieszmy prasowanie – większość ciepła z żelazka jest pochłaniana przez deskę. W rezultacie, zanim uda się nam wyprasować pogniecioną koszulę, musimy się sporo ‘namachać’ żelazkiem. Pod materiał, którym jest obciągnięta deska umieszczamy folię, która odbije ciepło z powrotem.
Żeby ślimaki trzymały się z dala od naszych warzyw w ogródku, wymieszajmy ściółkę z paskami folii.
W zimie, małe zwierzęta takie jak króliki i myszy żywią się korą młodych drzewek. Późną jesienią dobrze jest  owinąć  drzewka podwójną warstwą folii.
Jeśli chodzi o ptaki wyjadające owoce z drzew, możemy zawiesić na gałązkach paski folii, lub nawet owinięte folią muszelki żeby wzmocnić efekt ‘hałasogenny’.
Rośliny doniczkowe na naszych parapetach otrzymują ‘jednokierunkowe’ światło dlatego często muszą się przechylać w stronę, z której ono płynie. By nie musiały robić ‘żurawich szyi’,  wykorzystajmy zbędne pudełka.  Usuwamy jeden bok i górną część, pozostałe trzy ścianki oklejamy folią odblaskową stroną na zewnątrz.  Umieszczamy roślinę w tak skonstruowanym pudełku z powrotem na oknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Herbata na trawienie

Zakupiona w Lidlu. Ładnie pachnie, świeżo ususzonymi ziołami. 50% kopru włoskiego 35% suszonego koszyczka rumianku 10% mięty pieprzowe...