poniedziałek, 10 marca 2014

Chory ząb i dziąsła = chory organizm.


Po dzisiejszej wizycie u dentysty, chcę aby osoby tu zaglądające, uważnie przesłuchały podcast Polskiego Radia, pt. Od zęba do serca i wzięły sobie wskazówki podane w audycji do SERCA, dosłownie !!!!!

Przede mną siedział na fotelu młodszy ode mnie chłopak. Może dwudziestolatek. Dentysta po kontroli: dwójka w ruinie, jedynka taka sobie........ Jeśli ktoś ma w takim stanie przednie zęby, to co można powiedzieć o takiej osobie. ???? Tzn. że kultura dbania o higienę ciała jest równa zeru.

TRAGEDIA I WSTYD !!!!!  To samo tyczy się mycia protez. Przyszła dzisiaj kobieta, młoda ( !!!!!! ) i wyjęła upaćkane klejem i jedzeniem protezy. Niech się protetyk w tym tapla. Akurat protetyk po latach babrania się w brudzie, poprosił ową panią o umycie swoich trzecich zębów i usłyszał PRZEPRASZAM. Nieźle, jak na początek.

Nie rozumiem pokręconej ludzkiej logiki - boję się wiertła, boję się bólu, nie chcę wydawać nie wiem ile na dentystę ( jeśli ktoś zdecydował się na prywatnego ), ale nie umyję zębów, co wychodzi ekonomicznie taniej niż ich łatanie, wyrywanie i robienie protez razem wzięte, bo po co. 

1. Sucha, miękka szczotka i pasta - taką szczotką szorujemy zęby.

2. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie plus nić. Do tego odpowiednia pasta.

3. Kontrola u dentysty dwa razy w roku i usuwamy kamień,
 


http://www.polskieradio.pl/130/3153/Artykul/989177,Od-zeba-do-serca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kadzidło - mój sposób na muchy.

Mój przypadek to balkon koło śmietnika, do tego nieco wilgotny, słońce tylko go muska z 15 cm wgłąb i po południu sobie idzie. Muchy kochaj...