niedziela, 9 grudnia 2012

Czym dokarmiać ptakilink na zdjęciu 

Cytat z bloga:

"Ptaki, które przylecą na nasz balkon lub do ogrodu, chętnie zjedzą z karmnika nasiona słonecznika, kukurydzy, rzepaku, owsa, prosa. Można wykładać w karmniku owoce suszone i orzeszki, ale także jabłka i skórki pokrojone. W sklepach ogrodniczych lub zoologicznych kupujemy gotowe mieszanki ziaren, przygotowane specjalnie na sezon zimowy, tak aby większość naszych skrzydlatych przyjaciół mogła znaleźć coś smacznego dla siebie. Warto też kupić pokarm w postaci kuli do powieszenia, z których ptaki będą wyskubywać ziarenka.
Pamiętajmy o tym, że pokarm wykładany w karmnikach musi być zawsze świeży, a słonina musi być surowa i nie może zawierać żadnych przypraw ani soli. Można wykładać pieczywo, ale tylko w bardzo małych ilościach, jako dodatek, ponieważ jest szkodliwe dla przewodu pokarmowego ptaków.
Nie zapominajmy o sprzątaniu i czyszczeniu karmnika, a czynności te wykonujmy zawsze w rękawiczkach ochronnych.
Więcej o dokarmianiu ptaków i innych kwestiach związanych z ptasim towarzystwem w ogrodach można przeczytać w naszym poradniku, w artykule ptaki w ogrodzie. Ładnie wykonane karmniki oraz pokarm zimowy dla ptaków można natomiast przez internet.
Zobacz: karmniki i pokarmy dla ptaków (oferta Sadowniczy.pl)"


Jak zrobić własną kulę ? - Karolina z fb w komentarzu radzi:

"kule do powieszenia można zrobić samemu. Roztopić kostkę smalcu i dosypać do niej ziarenka (tzw. oleiste) czyli słonecznik łuskany, mak, konopia, len itp... jak masa zacznie tężeć formuje się kule i wkłada do siatki-takiej np. po cebuli, mandarynkach, lub w mały pojemniczek(po lodach lub śmietanie). Gotowe- a sikorki szczęśliwe."


Na koniec ciekawy artykuł:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...