piątek, 10 sierpnia 2012

Pozbywamy się odcisków/ aktualizacjaMam przed sobą 3 wskazówki z Tiny jak się pozbyć odcisków.
Napiszę, co też oni proponują, być może komuś pomogą.
Mnie jednak przychodzi na myśl mój odcisk, którego nabawiłam się w wieku 18 lat, pojechałam na 14 dni do Anglii w ramach kursu językowego i zaniedbałam stopy, bo nie wzięłam pumeksu, a wydawać kasę na angielski pumeks nie chciało mi się.
Po powrocie wzięłam pumeks typu papier ścierny i zaczęłam trzeć aż pojawiła się krew. Tym sposobem pozbyłam się obcego przybysza.
Z perspektywy czasu pewnie nie zrobiłabym czegoś takiego, bojąc się zakażenia.
Ale jakieś 2 lata temu pojawił mi się nowy odcisk, tym razem w postaci porozrzucanych białych punkcików. Wymoczyłam stopę na maksa, i zaczęłam napuchnięte białe skórki zrywać paznokciami. Następnego dnia znowu wymoczyłam stopę i wzięłam się za pumeks. Trzeciego dnia na sucho zaprzęgłam tarkę do stóp i tak powoli, z dnia na dzień pozbyłam się odcisku.
Powyższych metod nie polecam :) Rezerwuje je dla siebie, bo lubię ekstremalne przeżycia :P

Kąpiel, która zmiękcza

3 szklanki wrzątku na 4 łyżki kwiatów rumianku
Parzymy 10 min.
Gdy przestudzimy, wlewamy do miski i moczymy stopy. 15 min - tak długo, aż zacznie odchodzić skóra :P


Czosnek

Próbowałam, nie wcierałam soku z czosnku, ale przekroiłam na pół i zrobiłam mały opatrunek - NIE DZIAŁA !!!!
Najlepiej to zrobić po kąpieli, 2 razy dziennie - wcieramy tak długo, aż się naskórek złuszczy
Ale jeśli ktoś jest bardziej systematyczny i cierpliwy, niech spróbuje.


Cytryna

Też wypróbowałam - zostawiamy na noc jako opatrunek z kawałka cytryny, potem skrapiamy odcisk olejkiem cytrynowym , owijamy folią na 20 min i tak się kurujemy od 7 do 14 dni, zmieniając codziennie kawałek cytrusa.


Osobiście w takie metody nie wierzę. Odcisk to taki złośliwiec, którego w moim przypadku nie imają się tego typu certolenia.
Jedyny sposób - mechaniczny. Nie musicie w jednym dniu robić sobie od razu dziury w stopie, ale powoli, zetrzeć naskórek w ciągu tygodnia np. 


Aktualizacja

 Cebula i jej właściwości na tej stronie - http://www.leczenie-raka.pl/Groch_z_kapusta/Cebula/

i z tej strony ten sposób

Na odciski - zwykła cebula. Dużą główkę cebuli przeciąć w wzdłuż, położyć na kuchni żeby się upiekła tak jak do rosołu się zapieka. Wystudzić. Nogi wymoczyć w ciepłej wodzie z sodą do picia. Wziąć jeden płatek cebuli upieczonej, wsypać ździebełeczko miękkiego cukru, położyć na odcisk i przybandażować tę miseczkę i zmieniać to co 8 godz. przez 3 dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kolonoskopia nie jest straszna.

Miałam dzisiaj kolonoskopie pod znieczuleniem. Ponieważ część rodziny jest obciążona polipami, cystami, kaszakami i innymi wykwitami cie...